Столяр будівельний, тесляр, водій автотранспортних засобів категорії "B".

Столяр будівельний, тесляр,

водій автотранспортних засобів категорії "B". 

 

Столяр - одна з самих найдавніших професій в будівельній сімї. Раніше столярі та теслярі для роботи обєднувалися в артілі, які виконували будівництво від початку до кінця. Тепер більше столярних виробів виготовляють в заводських умовах за допомогою механізмів та машин якими людина тільки керує. На будівництво вже поступають готові вироби одночасно і праця столяра зараз змінилась, стала більш різновидна і цікава.

Маючи справу з деревом столяр повинен бути добре освіченим про її якість і властивість, а також знати її не тільки позитивні сторони, а й негативні. В професії столяра головна ще одна сторона - можливість творчого підходу і вбудь-якому стані роботи столяра, є можливість вивчити свої творчі здібності. основні виробничі операції: виготовлення з деревини столярних виробів, встановлення та підгонка їх у будівлі, врізка завіс, ручок, замків, збірка вбудованих меблів, встановлення перегородок. 

Тесляр виготовляє стіни з колод та брусів, монтує деревяні дахи, робить щити перегородок, перекриття, обшиває стіни і стелю, обладнує підлогу, встановлює плінтуси, облаштовує опалубки під бетонування.      У процесі роботи тесляр використовує різноманітні ручні (сокира, молоток, пилка, різні свердла, рубанок тощо) та електричні (дискові та стрічкові пили, електросвердло тощо) інструменти і пристрої.

Для якісного виконання професійних обов?язків тесляр повинен мати розвинені наочно-образне мислення та пам?ять, просторову уяву, рухливу нервову систему, стійку увагу, здатність її до зосередження та розподілу. Професія тесляра вимагає від робітника емоційної стабільності, врівноваженості. У роботі також потрібні терпіння, самовладання і самоконтроль.

У зв’язку з тим, що тесляру часто доводиться працювати на висоті, для нього неприпустимі порушення функцій вестибулярного апарату, не координованість рухів, неуважність.

 

Умови роботи

Тесляр працює на відкритому повітрі чи на будівництві, на місці заготівлі матеріалу чи в приміщенні,  якщо виробляється розкрій матеріалу. Виготовлення складових частин конструкції, настил підлог, спорудження дерев'яних перегородок і інше, проводиться, як правило, усередині приміщення.

Тесляр у своїй роботі користується сокирою, пилкою, рубанком, шершебелем (стругання дерева), молотком, долотом, стамескою (видовбування гнізд),коловоротом, свердлом (свердління круглих отворів). Або використовуються електрифіковані переносні інструменти - електросвердла, електропилки, електрорубанки.

Медичні обмеження

Робота не рекомендується людям, страждаючим: алергією на деревний пил; захворюваннями опорно-рухового апарату; нервово-психічними захворюваннями; хронічною пневмонією; тим, що мають значне зниження гостроти зору.

 

Перспективи

На даний час  ручні вироби з дерева високо ціняться споживачами. Навчатись на споріднених професіях  Національного лісотехнічного університету на спеціальностях: технологія деревообробки, лісове господарство.

 

Вимоги до індивідуальних особливостей

·        фізична витривалість;

·        точний окомір;

·        сила і рухливість кистей рук, тулуба, ніг;

·        розвинене відчуття рівноваги;

·        просторова уява;

·        уміння концентрувати і розподіляти увагу;

·        хороша пам'ять;

 

Ринок праці

Потреба в теслярах на ринку праці постійна і досить висока. Теслярі виконують покрівельні роботи, зводять будинки зі зрубу, альтанки, на них є високий попит зі сторони будівельних організацій, можливість відкрити власну справу.

 

 

Споріднені професії

·        паркетник;

·        реставратор дерев'яної архітектури;

·        модельник по дерев'яних моделях;

·        мебляр.